Súťažte o letenku do jedného z najstarších 🇧🇬 európskych miest – SOFIA

Milí Jaspraváci,

pri príležitosti našich šiestich narodenín sme pre vás pripravili súťaže o letenky, vďaka ktorým môžete navštíviť najobľúbenejšie európske destinácie. Checkujte aj tento týždeň náš Facebook, pretože máte šancu vyhrať spiatočnú letenku do jedného z najstarších hlavných miest v Európe. V spolupráci s portálom Superletuška vás pozývame objavovať východnejšiu časť Európy.

Zabudnite na predsudky a vydajte sa do bulharskej Sofie. V betónovej džungli hľadajte nezvyčajný zážitok pri poznávaní východoeurópske metropoly. Nečakajte klasické európske veľkomesto, ktoré vám naservíruje desiatky pamiatok na striebornom podnose, Sofia je iná – pátranie po zaujímavých miestach sa tu stáva o trochu zložitejšou disciplínou, než je tomu napríklad v Paríži, mesto sa vám ale vrchovato odmení.

V Sofii nájdete veľa krásnych parkov, využite ich, keď budete potrebovať vytráviť po výdatnom obede zostavenom z najväčších lahôdok bulharskej kuchyne. A samozrejme, zapíšte si tipy, kam ísť a čo v bulharskom hlavnom meste robiť.

Čo podľa Superletušky stojí za to v Sofii vidieť:

PREZIDENTSKÝ PALÁC – pionier povojnovej „stalinskej“ architektúry – monumentálny kolos, ktorý berie dych. Počkajte si na výmenu stráží, verte, že stojí za to.

KATEDRÁLA SV. ALEXANDA NĚVSKÉHO – ukážka novo-byzantského štýlu z 19.storočia a zároveň pamiatka na 20 tisíc vojakov padlých v boji za oslobodenie Bulharska.

SWIMMING POOL (10 Tsar Osvoboditel Blvd.)
Priestor pre súčasné umenie, ktorého dominantou je nepoužívaný strešný bazén. Zaujímavé miesto plné zaujímavých ľudí, spoznajte bulharskú umeleckú scénu!

Superletuška odporúča v Sofii navštíviť:

LAVANDA (ul. Tsar Shishman 12)
Spojenie intímnej atmosféry dostáva v Lavande nový rozmer – podnik sa nachádza v klasickom byte a jedlo je tu fenomenálne.

RAKIA BAR RAKETA (bul. Yanko Sakazov 17)
Podľa miestnych ide o skvelú voľbu, či už máte chuť na pravú bulharskú kuchyňu, alebo by ste radšej prenikli do tajov miestnej rakije.

BUFFET (ul. Ekzarh Yosif 44)
Roztomilý chaos, skvelá bulharské špeciality v modernom štýle a viac ako rozumné ceny. Viete si predstaviť lepšiu kombináciu?

Všeobecné podmienky súťaže „6 rokov, 6 destinácií“ nájdete tu. 

Komentáre sú uzavreté.