Súťažte o poslednú 🇫🇷 letenku ✈✈✈

Pozor Jaspraváci,

oslava našich 6-tich narodenín graduje, a vy máte tento týždeň poslednú šancu, vyhrať letenku. V spolupráci s portálom Superletuška vás pozývame objavovať hlavné mesto milencov, kde na každom rohu číhajú romantické zákutia a kaviarničky plné dobrej kávy, čerstvého pečiva a autentického vína. Pred cestou si nezabudnite pozrieť pár tipov od Superletušky, partnera našej súťaže „6 rokov, 6 destinácií“. Baľte si kufre, vyrážeme smer Paríž.

Posledné kolo začína práve teraz na jaspraváckom FB. 3, 2, 1 – štart!

Paríž, prekrásna Paríž. Veľa turistov jej krásu hľadá v naleštených pamiatkach a turistických atrakciách – tá pravá, autentická krása ale leží úplne inde. Sledujte úprimnosť parížskych ulíc, to, že nie je vždy úplne čistá a na nič sa nehrá. Vnímajte francúzsku ležérnosť a eleganciu na každom rohu. Napríklad keď budete sedieť na Place de Clichy v malej pekárni, raňajkovať najlepšie croissanty svojho života a sledovať ruch ulice spoza výkladu.

Hoci je určite nutnosť vidieť Eiffelovku a prejsť si Louvre, Paríž skrýva aj iné skvosty. A nemusíte za nimi vôbec ďaleko!

Čo podľa Superletušky stojí za to v Paríži vidieť:

CENTRE GEORGES POMPIDOU – galéria moderného umenia – dych berúca budova, interaktívne výstavy, obchodík s darčekmi i nevyhnutnosťami. A navyše s parádnym výhľadom na celé mesto!

SACRE COEUR – o prekrásnej bazilike ste iste už počuli. Bežte sa pozrieť dovnútra, najlepšie na jednu z tamojších omší. Zážitok s lepšou atmosférou môžete len ťažko hľadať.

LATINSKÁ ŠTVRŤ – kaviarničky, obchodíky, všetko tak parížske, až nebudete vedieť, kam zájsť skôr.

Kde v Paríži stojí za to jesť a piť:

LE BISTRO (32 Boulevard de Magenta)
Bistro s jednoduchým názvom i menu. Dajte si raňajky so všetkým a kochajte sa autentickým interiérom v štýle belle epoque.

LE PROGRÈS (7 Rue des Trois Frères)
Perla Montmartru s prekrásnym interiérom plným secesných malieb a potešujúcimi cenami.

LE BAISER SALÉ (58 Rue des Lombards)
Intímny jazzový klub vhodný na pohárik vína aj niečoho ostrejšieho a predovšetkým tlmenú, distingvovanú konverzáciu.

Všeobecné podmienky súťaže „6 rokov, 6 destinácií“ nájdete tu. 

 

Komentáre sú uzavreté.