Ako začať zarábať online cez prázdniny

Ahoj Jaspraváci, ako užívate leto?

Niektorí z vás si zapli prázdninový režim a skočili do vody, a iní zasa využívajú prázdniny a voľný čas k rozbehu svoje online kariéry. Mnohí predajcovia na jaspravim.sk sú študenti, ktorí začínajú, nemajú ešte skúsenosti na trhu práce. Tiež sú tu ľudia, ktorí ponúkajú svoje služby ako vedľajší príjem k materskej dovolenke, k inej práci, alebo sú dlhodobo chorí a toto je tiež pre nich kontakt s realitou a možnosť, ako sa uplatniť. Ako vidíte, naši predajcovia sú šikovní ľudia z rôznych oblastí. Nie každý je skúsený v obchode, marketingu a sebaprezentácii.

passion-fruit-daiquiri-906099_960_720

My z jaspravim.sk sme tu pre to, aby sme Ti pomohli, a preto máme pre Teba niekoľko tipov, ako úspešne rozbehnúť svoje podnikanie alebo osloviť nových klientov ponukou Tvojich služieb alebo produktov.

Výhoda začať podnikať o prázdninách je v tom, že mnohí „zabehnutí“ freelanceri často odpočívajú, nie sú tak aktívni, takže môžeš v konkurencii vyniknúť.

  1. Dbaj na skvelý imidž

Daj si záležať na svojom osobnom profile – často je to prvá vec, ktorú si Tvoj potencionálny klient pozrie. Odporúčame tu uviesť tvoje reálne foto, dbaj na kvalitu a tiež dojem (prezentuješ svoju dôveryhodnosť a proaktívny prístup). Vyplň si osobný profil – uveď kto si, čím sa zaoberáš, čo vieš. Buď prirodzený a príjemný.

2. Pridaj si kvalitné inzeráty

Naozaj si daj na svojich inzerátoch záležať – zle napísaný inzerát buď vôbec neschválime a musíš ho celý prepracovať, alebo nie je tak pútavý, ako inzerát konkurencie, a aj keď si možno šikovnejší, nikto o tom nevie. Pozor, tiež sa nepodceňuj! Niektorí predajcovia sa snažia zaujať nízkou cenou, naopak však odradia potencionálnych kupcov, ktorí si radi za kvalitné služby priplatia. Ako si pridať ten najlepší inzerát, nájdeš tu:

3. Komunikuj!

Je jasné, že v lete sa nikomu nechce nič robiť, ale ak si si už dal prácu s pekným popisom profilu aj inzerátu, nepokaz si dobrý imidž tým, že nebudeš odpovedať potencionálnym záujemcom na ich otázky cez správy. Pozor, nikdy nedodávaj hotovú objednávku v správach – vždy počkaj na aktívnu objednávku od kupujúceho. Keď nebudeš komunikovať so záujemcami, ľahko si ťa zaradí k neaktívnym používateľom a už sa k tebe nevráti. Pokiaľ si dokonca budú sťažovať, že nekomunikuješ, môže ti byť znížený level alebo zablokované konto. Váž si teda svojich zákazníkov.

Veríme, že sa ti podarí úspešne rozbehnúť svoje mikroslužby na našom portáli, ak by si potreboval pomoc, sme tu pre Teba na e-maile info@jaspravim.sk, alebo na našom livechate, teraz v pracovné dni denne od 9:00 – 12: 00 a popoludní od 13:00 – 17:00, v piatok iba do 16:00.

Tešíme sa na pokec a prajeme Ti krásne a úspešné leto.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Komentáre sú uzavreté.